En Iyi WordPress SEO Eklentileri

Sauzet - Belle-Ile-en-Mer - France Bu, çevrimiçi mağazanıza daha fazla organik trafik getirmek için dinamik optimizasyonlar, bireysel ürün sayfası optimizasyonları, ürün resmi SEO ve diğer kullanışlı özellikler gibi özellikleri içerir. WordPress web sitenizin SEO’sunu büyük ölçüde optimize etmek, organik trafiğinizi artırmanızı, daha fazla ziyaretçi ve müşteriye ulaşabilmenize yardımcı olur. Disqus varsayılan yorum kısmını değiştirmek için en güçlü WordPress yorum eklentilerinden biridir. Sizler için hepsini bu yazımızda tanıtıcağız. RankMath için daha fazla bilgiye RankMath’ın sitesinden ulaşabilirsiniz. Daha fazla web sitesi için desteğe ihtiyacın varsa ve biraz para kazanmak istiyorsan diğer planlara atlayabilirsin. Multi Language yani çok dilli WordPress bir web siteniz varsa bu özelliği ile de harika bir eklentidir Rank Math SEO. En iyi WordPress seo eklentileri için ben oyumu RankMath’den yana kullanıyorum. Eğer bir WordPress temanız yoksa veya SEO optimizeleri iyi seviyede geliştirilmiş bir WordPress tema arıyorsanız tavsiyemiz MF Themes olacaktır. Üç eklenti de harika WordPress SEO eklentileridir ve üçü de ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Kullanıcı dostu en iyi SEO eklentileri arasında bulunan bir diğer eklenti SEOPress’tir. Bunlar arasında seçim ve tercih yapmak sizin insiyatifinize kalmış birşey.

Bu sebeple SEO dostu, temiz kodlanmış, hızlı çalışan temaları tercih etmelisiniz. Özelleştirilebilir tasarım, SEO dostu yapılandırma ve kolay kullanımı nedeniyle WordPress her geçen gün daha da tercih edilen açık kaynak kodlu bir yazılım haline geliyor. Bu nedenle, OceanWP, belki de listemizdeki en esnek WordPress tema seçeneğidir. Shapely, esnek widget’ların yardımıyla çarpıcı açılış sayfaları, portföy siteleri veya kişisel web siteleri oluşturmanıza olanak tanıyan bir sayfalık WordPress temasıdır. Rehberimizde WordPress SEO nedir, nasıl yapılır, en iyi WordPress SEO eklentileri ve WordPress SEO ayarları hakkında kapsamlı bilgiler sunuyor olacağız. Arama motoru optimizasyonu ve Yoast SEO hakkında daha fazla bilgi mi istiyorsunuz? Bu yüzden mutlaka kullanıcı odaklı kalın ve kullanıcıya hızlı gelen bir site optimizasyonu yapın. Reklamsız kullanılabilen bir eklentidir. Rank Math gibi oldukça yaygın ve sevilen bir eklentidir. Premium olarak sunulmamaktadır. Yapımcısı eklentiye Premium bir eklenti olarak sunulduğunu iddia ediyor. Bundan sonra, eklenti sizin için kurulumun geri kalanını halledecektir. AIOSEO, yazılarınızı ve sayfalarınızı optimize etmek için işlem yapılabilir bir kontrol listesiyle birlikte TruSEO sayfa analizini gösterir.

Okuma bölümünden arama motoru görünürlüğü alanını kontrol etmelisiniz. Arama motoru optimizasyonu, web sitelerinizi, arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine “taramasına” olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek hedeflenen anahtar kelimelere ait arama motoru aramalarında yükseltilmesidir. SEO çalışmalarınıza yardımcı olacak olan bu eklenti web sitesinin daha iyi hale gelmesini sağlar. Bu, web sitenizin kullandığınız herhangi bir cihazda harika görünmesini sağlar. Ayrıca hangi ürünlerin popüler olduğunu ve nerede müşteri kaybettiğinizi görerek e-Ticaret SEO’nuzu takip etmenizi sağlar. Üstelik, bu eklentinin şablonlarının piyasadaki en göz alıcı şablonlardan olduğunu söyleyebiliriz. Yoast Video SEO, Google’ın videonuzun neyle ilgili olduğunu anlamasını sağlayarak video sonuçlarında sıralama şansını artırır. Yoast Local SEO, web sitenizi yerel bir kitle için optimize eder. SEO dostu URL’ler, sayfanın içeriğini açık bir şekilde açıklayan kelimeler içerir ve hem insanlar hem de arama motorları tarafından okunması kolaydır. Ayrıca, kullanıcıların web sitenizi bulmak için kullandığı anahtar kelimeleri, her bir sayfanın arama sonuçlarında nasıl göründüğünü ve sayfalarınızın hangi sıklıkta tıklandığını da görebilirsiniz. Çoklu dil seçeneği, teknik desteği, SEO entegrasyonları, çoklu tasarım seçenekleri gibi bir çok özelliğe sahip olan MF Theme temasına ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Eğer arşiv ve katkıda bulunanlar sayfalarına sahip olmak istiyorsanız şablonlar bulunmaktadır. Bu, önceden oluşturulmuş sayfa düzenleri, şablonlar ve 13 özel widget alanı da dahil olmak üzere çok ciddi çok yönlülüğü olan bir temadır. Not: Rank Math bir Yoast SEO alternatifidir. Ekibinizi yönetmenize yardımcı olur: SEO rollerimizle meslektaşlarınıza Yoast SEO eklentisinin belirli bölümlerine erişim verebilirsiniz. Yoast SEO, çeşitli temalara ve eklentilere sorunsuz bir şekilde entegre olur. Ek olarak, her ne kadar bir SEO eklentisi olmasa da Ahrefs’i göz ardı etmemeniz gerekir. En iyi WordPress seo eklentileri sonuç olarak tüm eklentiler gibi benzersiz ve hepsinin birbirinden farklı ve üstün özellikleri mevcut. Peki WordPress en iyi SEO eklentisi hangisi? AIOSEO ile, işletmeniz için en iyi SEO ayarlarını bulmanıza yardımcı olan yararlı bir kurulum sihirbazıyla işleri başlatabilirsiniz. WordPress, web sitenizi arama motorlarından gizlemek için bir seçenekle birlikte gelir. WordPress, blog yazılarınızı kategorilere ve etiketlere ayırmanıza olanak tanır. Yoast SEO’yu Zapier’e bağlayarak, Twitter ve Facebook gibi 2000’den fazla hedefle yayınlanan yazılarınızı anında paylaşan zapler oluşturun. Sayfanızın Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşılma şeklini yönetmek için size sosyal önizlemeler gösterir. Aslında herhangi bir amaç için tek sayfalık bir tema kullanabilirsiniz, ancak açılış sayfaları, işletme siteleri ve portföy sayfaları için idealdir. Kullanıcının WordPress ortamını okuyarak, zamandan tasarruf ederek ve uzman bilgisi ihtiyacını ortadan kaldırarak herhangi bir dilde akıllıca önemli SEO meta etiketleri oluşturabilen tek eklentidir.